www.ancesaitas.lv  www.ances.lv

ANCES AITAS no Naukšēnu novada Peitēnu gala


Ances AITAS & ELFAS dzijas


AITU JAUNUMI
ANCES AITAS
GRIĶI
KĀ ATRAST
ZINI PAR AITU
PĀRDODAM
IZNOMAJAM
Jautājumi & atbildes
Publikācijas
ELFAS DZIJAS

Lapa atjaunota: 2017.11.21.

 

© 2013. - 2017.

ANCES aitas

 

 

 

Elfas kamoliītis Publikācijas un raksti presē

(!) Latvijas Radio 1. Latvijas stāsti. Naukšēnu novada Naukšēnu pagasta «Jaunpeitēnos» .  Daina Zalamane. 2016.gada 13.februāris, plkst. 16:05

Raidījums "Latvijas stāsti Latvijas simtgadei" šoreiz ciemojas Naukšēnu novada Naukšēnu pagasta "Jaunpeitēnos pie Daigas un Kaspara Kļaviņiem, kas Igaunijas pierobežā izveidojuši Latvijas tumšgalves šķirnes aitu ganāmpulku. Šobrīd aitām dzimst jēri, un ar saimniekiem tiekamies kūtī, kur Daiga sienas apgleznojusi ar baltiem mākoņiem, kas līdzinās aitām. Kļaviņu ģimenē aug četri bērni. Klausīties ŠEIT

Klausīties tālāk

 

(!) Žurnāls «Latvijas Lopkopis», «Aitkopības attīstības izdevīgās pozīcijas». TEKSTS: Ilze Galkina, 2015.gada februāris. Tātad – ko jūs teiktu zemkopības ministram?
Esam jau teikuši. Gan premjerministrei Laimdotai Straujumai, kad viņa vēl vadīja Zemkopības ministriju, gan tagad Jānim Dūklavam.

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta teritorijā Naukšēnu pagastā dzīvo Kļaviņu ģimene, kas nodarbojas ar tīršķirnes «Latvijas tumšgalve» aitu audzēšanu. Saimniecība – SIA «Ances» atrodas pašā igauņu zemes pierobežā, tādēļ vilki, zaķi un brieži tur mēdzot pa reizei aukuot (sasaukties) kaimiņzemes valodā, un dziju tur sauc par «dzīvi», bet «dzīvi» – par dzīgu.

Lasīt tālāk

 

(!)  Žurnāls «PLAYBOY», «20 jautājumi: Andris Pauls - Pāvuls». TEKSTS: Ivars Āboliņš, Egīls Zirnis, 2014.gada aprīlis.

1. PLAYBOY: Kāpēc 40 gadu vecumā nolēmāt pamest politiku un Rīgu un ķerties pie aitkopības?

PAULS-PĀVULS: Es esmu tas gadījums, uz kura pasaules uztveri lielu iespaidu atstājusi Indija. 2005. gadā ar sievu bijām turp aizbraukuši un apmeklējām tādas vietas, kur tūristi parasti nebrauc. Spilgtākos iespaidus guvu Haidarabadas štatā. Tas ir musulmaņu štats. Sanāca saruna ar vietējiem musulmaņiem, arī par dvīņu torņu uzspridzināšanas tēmu, un viņi apgalvoja: «Kāds terorisms? Aizmirstiet! Mēs mierīgi dzīvojam. Amerikāņi paši uzlaida gaisā savas tukšās čaumalas — dvīņu torņus. Bin Ladens ir CIP aģents, un tam patiesībā nav nekāda sakara ar islāmu, mēs redzam, kā Rietumu pasaule dzīvo, neievērojot Dieva likumus, finansiāli iet bojā. Arī Eiropā pēc pāris gadiem sāksies ļoti nopietna krīze, un situācija radikāli mainīsies.»

Lasīt tālāk

 

(!) Žurnāls «Agrotops», «Griezt astes vai ne?». TEKSTS: Gundega Skagale, 2013.gada februāris.
Jau vairāk nekā gadu notiek diskusijas par aitu labturības noteikumiem. Dzīvnieku aizsardzības organizācijas pat sola sūdzēties Eiropas Komisijai, lai pierādītu, ka vietējām aitām, īsinot astes, tiek darīts pāri. Aitkopis Kaspars Kļaviņš vada Latvijas Aitu audzētāju asociācijas darba grupu, kas izstrādāja šos noteikumus. Kļaviņiem pieder viens no izkoptākajiem Latvijas tumšgalves šķirnes aitu ganāmpulkiem valstī – Naukšēnu novada Naukšēnu pagasta SIA «Ances».

Lasīt tālāk

 

(!)  Laikraksts «Liesma», «Aitkopībai būt par peļņu nesošu ilgtermiņa nozari». TEKSTS: Māra Rone, 2013.gada 6.augusts.

Aitu kontrolaudzēšanas un kontrolnobarošanas stacijā Jeru pagasta «Klimpās» notika Aitu dienas 2013. Šie lauksaimniecības nozarē strādājošiem tie ir ne tikai gada gaidītākie svētki, bet arī jaunu zināšanu ieguve seminārā, pieredzes apmaiņa dzīvnieku demonstrējumos un to profesionālā izvērtēšanā. Uz Aitu dienām aitkopji no visas Latvijas ierodas kopā ar savām ģimenēm, tādēļ atkal bija padomāts, lai katram «Klimpās» būtu ko redzēt un darīt.

Lasīt tālāk

 

(!) Laikraksts «Liesma», «Naukšēnu teķi pie Sāmsalas aitām». TEKSTS: Jūlijs Cukurs, 2012.gada 5.jūlijs.

 Šķirnes saimniecības «Ances» saimnieku un aitkopības centra «Rūja» dibinātāju KASPARU KĻAVIŅU smaidīgu satiekam Naukšēnu centrā viņam atkal ir vairākas labas ziņas aitu audzētājiem: šogad labākais un būtiskākais - mūsu darba grupas virzītās likumdošanas iniciatīvas ar Zemkopības ministrijas ierēdņu atbalstu izgājušas visas saskaņošanas un pavisam drīz Ministru kabinetā tiks apstiprināti aitu labturības noteikumi.

Lasīt tālāk

 

(!) www.agropols.lv, «Straujuma: aitkopībai Latvijā ir labas attīstības iespējas». TEKSTS: Ilze Vabole, 2012.gada 5.janvāris.

 5.janvārī zemkopības ministre Laimdota Straujuma tikās ar Latvijas Aitu audzētāju asociācijas pārstāvjiem, pastāstīja ZM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietnieks Kaspars Funts. Asociācijas pārstāvji zemkopības ministri informēja, ka Latvijas aitkopības nozare turpina sekmīgi attīstīties, pateicoties Zemkopības ministrijas un Eiropas Savienības atbalstam.

«Esmu gandarīta, ka Latvijā veidojas jaunas aitkopības saimniecības, arvien vairāk cilvēku nolemj nodarboties ar šo lopkopības veidu, kā rezultātā Latvijā pieaug gan aitu ganāmpulku, gan šo lauksaimniecības dzīvnieku skaits. Aitkopībai Latvijā ir labas attīstības iespējas arī nākotnē,» uzsvēra zemkopības ministre Laimdota Straujuma.

Lasīt tālāk

 

(!) Žurnāls «Agrotops», «Uzmanību: plēsēji aitās!». TEKSTS: Dina Avotiņa, 2011.gada decembris.

 Pēdējā laikā arvien biežāk masu medijos tiek publicēta informācija par meža dzīvnieku un klaiņojošu suņu uzbrukumiem aitām un citiem mājdzīvniekiem. Ieraugot saplosītu aitu, ganāmpulka īpašniekam par to jāziņo Lauksaimniecības datu centram (LDC) un dzīvnieks jānoraksta kārtējos zaudējumos. Situācija šī jautājuma risinājumā ir sarežģīta, jo ir daudz pretrunu Medību likumā, kas neļauj medniekiem vai ganāmpulku īpašniekiem likvidēt plēsējus. Palielinoties ganāmpulku un dzīvnieku skaitam, palielinās arī postījumu skaits.

Lasīt tālāk

 

(!) Informatīvais izdevums «Naukšēnu Cilvēkvēstis», «Skaists kā aita». TEKSTS: Arnis Ozoliņš, 2011.gada jūlijs.

Parasti saka – bailīgs kā aita, dumjš kā aita. Izrādās, var teikt arī – SKAISTS kā aita. Klātesot Rūjienas novada domes priekšsēdētājam Guntim Gladkinam, LAD Ziemeļvidzemes vadītājam Jānim Brengulim, Zemnieku saeimas valdes priekšsēdētāja vietniecei Mairai Dzelzkalējai un LLU profesorei, Latvijas aitu audzētāju asociācijas valdes priekšsēdētājai Dainai Kairišai, notika īsts aitu skaistumkonkurss. Ja esam precīzi – biedrība «Latvijas aitu audzētāju asociācija» 16. – 17.jūlijā Aitu kontrolizaudzēšanas un kontrolnobarošanas stacijā Jeru pagasta «Klimpās» rīkoja starptautisko aitu novērtēšanas pasākumu «Aitu dienas 2011».

Lasīt tālāk

 

(!) Laikraksts «Liesma», «Par aitiņu bez lieka mata». TEKSTS: Ināra Ceriņa, 2011.gada 25.marts.

 - Jēri atkal būs uz jūniju, jūliju. Iznāk lētāk - saule, zālīte. Var iztikt bez papildu spēkbarības, - stāsta DAIGA KĻAVIŅA Naukšēnu «Jaunpeitēnos» un rāda uz SIA «Ances» ganāmpulka teķēnu siltā marta saulītē pie siena ķīpas: - Re, puika bija sašvakojies. Nu ēdam vitamīnus, cukurūdeni pa virsu, skābsienu, un nu jau būs uz pekām.

Lasīt tālāk

 

Labprāt atbildēšu uz Jūsu jautājumiem un ieteikšu zinošākos aitkopības speciālistus un praktiķus!

e-pasts: ances.sia@gmail.com   vai   info@ancesaitas.lv

Elfas kamoliītis Kaspars Kļaviņš, tālr. +37129155205 vai raksti uzreiz kontaktformā

 

Uz augšu