www.ancesaitas.lv  www.ances.lv

ANCES AITAS no Naukšēnu novada Peitēnu gala


Ances AITAS & ELFAS dzijas


AITU JAUNUMI
ANCES AITAS
GRIĶI
KĀ ATRAST
ZINI PAR AITU
PĀRDODAM
IZNOMAJAM
Jautājumi & atbildes
Publikācijas
ELFAS DZIJAS

Lapa atjaunota: 2019.08.29.

 

© 2013. - 2017.

ANCES aitas

 

 

 

PĀRDODAM


Pārdodam aitas un teķus

 Piedāvājam tīršķirnes 100 % Latvijas tumšgalves R1 teķus un audzējamās aitiņas no M3 novietnes.

 Elites klase, abi vecāki ierakstīti valsts ciltsgrāmatā, apstiprināta izcelsme ar DNS testu pēc abiem vecākiem, LDC reģistrēts vaislinieka sertifikāts. Ganāmpulkā vidēji aitu mātēm dzimst 2 jēri, ar labu dzīvmasas pieaugumu.

Teķi veseli un gatavi darbam kā šķirnes, tā gaļas ganāmpulkā.

  Sniedzam bezmaksas konsultācijas par teķa iegādi un atbilstību Jūsu aitām.

  Varam piegādāt.

  Konkurētspējīga cena - jautājiet!

 

Tālrunis: +37129155205;  +37128379698

e-pasts: ances.sia@gmail.com


Mūsu Latvijas tumšgalves aitas aug tīrā vidē, Igaunijas pierobežā, kur nekad nav intensīvi lietoti ķīmiskie augu aizsardzības līdzekļi un minerālmēsli. Bieži stirnas, un dažreiz kāds alnis iekļūst mežu ieskautajās ganībās, lai pamielotos ar tauriņziežiem bagāto zelmeni.

«Dzīvniekam jābūt laimīgam», tā saka šī ganāmpulka saimniece Daiga Kļaviņa. Tas nozīmē, ka aitas ir veselas, labi pabarotas un aprūpētas. Aitas gan ziemā, gan vasarā brīvi pārvietojas, un nožogojums ganībās kalpo pirmkārt, lai aizšķērsotu ceļu vilkiem un meža cūkām.

Ganāmpulkā tiek turētas tikai tādas tīršķirnes aitu mātes, kuras dzimušas kā dvīnes vai trīnes, t.sk. arī ģenētisko resursu dzīvnieki.

Mūsu dzīvnieku priekštečiem ir tikai vienas šķirnes – Vācijas melngalves, asiņu piejaukums.

Aitas tiek lecinātas ar augstvērtīgiem LT teķiem pa grupām janvārī, februārī un augustā, septembrī.

Auglība pēdējos gados ir pārsniegusi 200%, t.i. katra aita atnešanās reizē vidēji dod 2 jērus.

Ganāmpulkā nekad nav bijuši Maedi visna pozitīvi dzīvnieki. Esam saņēmuši M3 statusu (oficiāli brīvs no Maedi visna slimības). Visi dzīvnieki 2012. un 2013.gadā profilaktiski vakcinēti pret nagu puvi.

Ganāmpulkā visi dzīvnieku ir rezistenti, ar genotipu R1.

Visu aitu māšu izcelsme ir apstiprināta ar DNS testu.

Visas aitu mātes un teķi tiek ierakstīti valsts Ciltsgrāmatā.

 

Kā sākām? Nopirkām atgūto vecsaimniecību no īpašnieka Igaunijā, kurš bija patvēries savā tēvu zemē no padomju represijām. Zeme – akmeņaina, krūmaina, ar kolhoza tehniku sajauktu «Ulmaņlaika» meliorāciju, ēkas – 1914.gada akmens kūts ar siena šķūni.

2004. – 2006.gadā cirtām krūmus, stūmām un lasījām akmeņus, sējām zālājus, ierīkojām aplokus, sakārtojām kūti. Daiga aitu atnešanās vietu izkrāsoja, un meklējām labas aitu mātes. 2007.gadā nopirkām Valdas Straumes ZS Rocēni šķirnes ganāmpulku.

Lasījām dažādus materiālus par aitu audzēšanu, braucām skatīties aitu ganāmpulkus, gājām kursos, saņēmām pārrauga apliecību vienā ganāmpulkā.

Pirmos padomus sniedza Austra Tēviņa, Valentīne Irbe, Roberts Sīmansons, Valdis Leska, Didzis Čākurs, Aivars Gailis, vēlāk arī Dr. agr. Genovefa Norvele, Valdis Vanags, Andris Pauls Pāvuls, Imants Dzelme u.c.

Joprojām visvairāk vērtīgus padomus ikdienā saņemam no Dr. agr. Dainas Kairišas un praktizējošas veterinārārstes Aijas Šneideres.

2010.gadā pēc vairāk kā 15 gadu pārtraukuma no Latvijas atkal tika eksportēti 2 Latvijas tumšgalves šķirnes vaislas teķi, kuri dzimuši mūsu ganāmpulkā.

Galvenie realizācijas ieņēmumi no aitu audzēšanas ir vaislas materiāla tirdzniecība.

Pārējie dzīvnieki tiek realizēti gaļai 4 – 8 mēnešu vecumā, kad to kautsvars sasniedz 18 – 20 kg. Tas tiek panākts ar pareizu dzīvnieku ēdināšanu, veselības aprūpi un turēšanu.

Mūsu mērķis ir audzēt auglīgas, veselas un lielas aitas labākajām gaļas ražošanas saimniecībām Latvijā un tuvējās ārzemēs.

Pārdodam vaislas teķus un aitiņas.

Piedāvājam aitu ādas, dziju, segas, spilvenus, guļammaisus, adījumus ikdienas labsajūtai un veselībai gan pieaugušajiem gan bērniem, kā arī vilnu praktiskai un dekoratīvai lietošanai.

Gardēžiem un bērnu uzturam piedāvājam arī piena jēru gaļu.

Sniedzam konsultācijas aitu un teķu iegādei, kā arī šķirnes saimniecību izveidei.

Lūdzu zvaniet:

+37129155205 Kaspars;

+37128379698 Daiga

 

e-pasts: ances.sia@gmail.com   vai   info@ancesaitas.lv

Elfas kamoliītis Raksti uzreiz kontaktformā ŠEIT:

 

Uz augšu